Personalul școlii

Școala nr.10 Satu Mare

                                                                                                                                          Director  – Gnánd Zoltán– profesor de istorie-történelemtanár

Director adjunct – Lăpuşte Silvia – profesor de limba şi literatura română- romántanár

 

Clasa pregătitoare A – cu predare în limba română                             –Erdei Delia Nadia

Clasa pregătitoare B – cu predare în limba maghiară                          -Lovas Maria Tünde

Clasa pregătitoare C- cu predare în limba maghiară                           -Török Eniko Andrea  

Clasa I A- cu predare în limba română                                                – Avram Simona Monica

Clasa I B-  cu predare în limba maghiară                                            – Pandi Katalin

Clasa I C-  cu predare în limba maghiară                                            -Kovacs Andrea

Clasa II A- cu predare în limba română                                               –Mare Ramona

Clasa II B- cu predare în limba maghiară                                            –Mihalca Tünde

Clasa II D- cu predare în limba maghiară                                            –Vajda Katalin

Clasa III A- cu predare în limba română                                             –Velişca Ileana

Clasa III B- cu predare în limba maghiară                                          –Baranyai Juliánna Zsuzsa

Clasa III D- cu predare în limba maghiară                                          –Straub Ecaterina

Clasa IV A- cu predare în limba română                                             –Petrean Camelia Maria

Clasa IV B- cu predare în limba maghiară                                          –Reich Annamária

Clasa IV D- cu predare în limba maghiară                                          –Mihai Adela

Clasa V A           -Ghirasim Réka Eszter                – profesor de fizică- fizikatanár

Clasa V B           -Emödi Angela                             – profesor de limba şi literatura engleză-angoltanár

Clasa V C           -Rus Annamária                           – profesor de limba şi literatura maghiară-magyartanár

Clasa VI A          –Saraz Olga Julia                          – profesor de biologie-biológiatanár

Clasa VI B          -Csik Elvira Ana Maria               – profesor de educaţie fizică-testnevelőtanár

Clasa VII A        -Cuibuş Nicoleta Carmen – profesor de matematică- matematikatanár

Clasa VII B        -Simpf Mădălina                          – profesor de limba şi literatura engleză-angoltanár

Clasa VII C        -Tivadar Melinda Andrea            – profesor de limba şi literatura maghiară- magyartanár

Clasa VIII A       -Bonea Alina Narcisa                  – profesor de limba şi literatura română-romántanár

Clasa VIII B       -Kacsó Zsuzsánna                       – profesor de matematică-matematikatanár

Clasa VIII C       -Győrbíró Csilla Emese               – profesor de religie reformată-református vallástanár

Clasa VIII D       -Kótai Monica Zsuzsánna           – profesor de istorie-történelemtanár

 

Antonescu Angelica Maria                   – profesor de limba şi literatura română-romántanár

Balea Angela                                         – profesor de educaţie fizică- testnevelőtanár

Békécs Timea                                         – consilier şcolar-iskolai  tanácsadó

Ciobanu Ioana Roxana                         – profesor de limba şi literatura română-romántanár

Fórizs-Kiss József                                 – profesor de educaţie fizică- testnevelőtanár

Földes Carol Sighismund                     – profesor de chimie-kémiatanár

Govor Cato                                             – profesor de educaţie tehnologică-technológiatanár

Orosz Tiberiu                                          – profesor de matematică- matematikatanár

Oşan Adela Luminiţa                            – profesor de religie ortodoxă-ortodox vallástanár

Pataki Zoltán                                         – profesor de educaţie fizică- testnevelőtanár

Pereș Laura                                            –profesor de limba şi literatura franceză-franciatanár

Raţiu Ioan                                               – profesor de educaţie muzicală-zenetanár

Ritli Emese                                              – profesor de geografie-földrajztanár

Saitos Hajnalka Orsolya                        –profesor de cultură civică-polgari műveltség

Szemak Zsuzsa                                      – profesor  de educaţie plastică-rajztanár

Szilagyi Norbert                                     – profesor de religie romano-catolică-katolikus vallástanár

Szmutku Kis Erzsébet  Krisztina          – profesor de limba şi literatura germană-némettanár

 

Şimon Angela                                         – administrator financiar – pénzügykezelő

Govor Nicoleta                                       – administrator patrimoniu – közvagyonkezelő

Boţ Janeta Oana                                    – secretar – titkárnő

Oros Elena                                              – bibliotecar – könyvtáros

 

Kiraly Erzsébet                                      – îngrijitor – takarítónő

Moisi Ileana                                            – îngrijitor – takarítónő

Noţigan Gyöngyi Angela                      – îngrijitor – takarítónő

 

Csorvasi Andrei                                     – muncitor – karbantartó

Struţi Ioan                                               – muncitor – karbantartó

Şerbănoiu Marian Vasile                       – muncitor – karbantartó

 

Rişcău  Nicolae                                      – paznic – biztonsági őr

Pelei Béla                                                – paznic – biztonsági őr

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search